Одним із видів іграшок, що стануть в нагоді для розвитку дитини є конструктор. Він здатен надовго зацікавити і притягнути до себе увагу. Адже для дітей будь-якого віку надзвичайно важливим і цікавим завданням є дослідження навколишнього світу в різноманітті його проявів. Тому і створюють конструктори настільки різними та яскравими, від простих та м`яких для зовсім маленьких, ускладнюючись безліччю деталей і кольорами з віком.

Окрім програми-мінімуму з вивчення чудернацьких деталей і різноманітних способів їх поєднання, варто згадати про ще одну важливу роль цих іграшок – розвивати просторове мислення малюка. Це видається вкрай простим і не надто важливим, проте ця навичка згодиться дитині у багатьох сферах майбутньої діяльності – від побутових речей на кшталт складання речей і малювання, до таких точних наук як фізика і математика. Часто саме чіткої уяви про те, як абстрактні образи і поняття можуть виглядати в дійсності бракує для розуміння складних понять та їх ролі в навколишньому світі. І тут на допомогу приходять величезний вибір конструкторів, що допоможуть стати вашій дитині якщо й не геніальним архітектором або проектувальником в майбутньому, то напевно доволі вправним і розумним.

Який ж з конструкторів варто обрати, і про які перестороги варто пам`ятати? Попри все різномаїття вибору, необхідно орієнтуватись на вік дитини. Велика кількість деталей це крутий простір для творчості, проте якщо дитина до нього ще не готова, то може просто розгубитись і аж ніяк не використовувати в повній мірі. До того ж, зовсім маленькі діти схильні пробувати на міцність зубами багато навколишніх предметів, тому тут значення набуває безпечність матеріалу іграшки та її розмір, що точно не повинен бути зовсім дрібним.

Якщо починати з малого, то з часом дитина зможе освоювати все більші і більші набори деталей, створюючи захопливі споруди і конструкції. З часом це може стати спільним заняттям для всієї сім`ї, що теж є вкрай важливим для сімейних стосунків – адже щоб збудувати величні замки чи цілі містечка необхідно багато часу та зусиль, та й ваша дитина буде щасливою робити щось разом.

Отже, з користю ніби розібрались. І що найголовніше – подарунок повинен бути вибраний з любов`ю, маленькій людині не менш потрібні тепло і увага, які вона отримує через відчуття близькості зі своїми батьками. А саме такі відчуття приносять особливі подарунки, вибрані з врахуванням її смаків і турботи про її розвиток та цікаве дозвілля.