Одними з перших в списку корисних розваг для дітей ставимо плюшеві іграшки. У кожної дитини є улюбленці, з якими вона лягає спати, бере з собою на прогулянку. Чому б не скористатися цією прихильністю і не використовувати це з користю для справи. Мамам потрібно лише придумати історію, яка зацікавить дитину і спровокує на певні дії. Наприклад:

plushev_medvid

  • якщо малюк не бажає складати свої речі на місце, запропонуйте йому навести лад у кімнаті разом з улюбленим Зайчиком
  • якщо дитина капризує за столом і відмовляється їсти, погодуйте Мишка, який із задоволенням спробує і супчик, і кашу. Від такої компанії малюк навряд чи відмовиться!
  • дуже дієвими такі методи є під час хвороби дитини, якщо вона, наприклад, пручається і не дозволяє закапати ліками носика чи вушко, покажіть як ви лікуєте її Ведмедика, який "розхворівся дитині за компанію", і таким чином малюк швидше погодиться на лікувальні маніпуляції.

До різних ситуацій можна придумувати повчальні та показові історії. Тут вже залежить від материнської фантазії.


Близькі за своїми властивостями антистресові подушки та іграшки. Але крім перерахованих вище можливостей, у них є ще одна важлива перевага — релаксуюча та терапевтична. Вся справа в наповнювачі — дрібних гранулах полістиролу, за рахунок якого іграшки приємні на дотик і добре розвивають моторику пальців.
А спати на таких подушка одне задоволення! Не тільки дітям, а й дорослим.

rBmgzPzCrVv5_TdQMVpe3ujVVme5-B2rНаступний корисний та обов'язковий предмет для гри і розвитку — це класична пірамідка, з якою з дитинства знайомі навіть наші бабусі. Пірамідка відмінно концентрує увагу дитини, розвиває точність і спритність рухів, вчить співвідносити деталі за розміром і кольором.

Наступний різновид іграшок бере свій початок в 1901 році. Це КОНСТРУКТОР. Винайшов його простий бухгалтер з Ліверпуля. Звичайно, цей конструктор сильно відрізнявся від тих, які ми бачимо сьогодні на полицях дитячих магазинів, але суть була такою ж. До речі, про суть.

XvB92xP8eDFr5LOdLwqI90Ah8NSLRGp_У педагогіці розрізняють три види конструювання: за задумом, зразком і умовам.
- за задумом — це коли дитина вже в змозі самостійно нафантазувати чарівний замок, острів, загалом, все, що прийде їй в голову.

- менш складний тип — за умовами. Це коли дитина сама придумує об'єкт, створення якого має відповідати певним вимогам.
- найпростіший вид — за зразком, коли дитині пропонується вже готова модель того, що вона повинна спорудити.

Конструктори дуже корисні для дитячого розвитку. Ця гра не тільки привчає до акуратності, зосередженості, логіки, а й впливає на інтелектуальний розвиток дитини. Але, купуючи ту чи іншу корисну іграшку, в першу чергу необхідно звертати увагу на матеріал, з якого вона зроблена, на виробника і відповідність всім нормам безпеки.