Батькам варто навчитися розрізняти поняття якості іграшок та їх кількості. Не потрібно викупляти цілий дитячий магазин! Просто переконайтеся, що ящик з іграшками вашого малюка надає йому широкий спектр різних видів ігрових вражень. Ось деякі короткі поради.

 

Для РОЗВИТКУ МОТОРИКИ РУК вибирайте іграшки збірно-розбірні, з деталями достатньо дрібними, але такими за розміром, щоб дитина ні в якому разі не могла проковтнути чи подавитися ними. Дитина повинна багато часу працювати руками, а особливо пальчиками, що допоможе розвивати мовлення, координацію рук.

Для ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ніг, рук, спинки дитини добре використовувати велосипедики без педаль чи машинку, де необхідно ногами відштовхуватися від землі, таким чином відбувається рух. Також гра з м’ячем, копання, ловіння, бігання – є гарним «тренажером». Відвідуйте з дитиною ігрові майданчики, дозволяйте їй лазити по різноманітних поверхнях, тунелях, гойдатися на гойдалці, бігати через перешкоди. Дитина отримає безліч позитивних емоцій, витратить надлишкову енергію і покращить тонус м’язів.

 

Для ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ вашого малюка використовуйте фарби, олівці, асфальтні крейди, кольоровий папір, глину. Ці підручні засоби дозволять проявити індивідуальність, талант. Ху­дожня творчість дітей до 1 року — це радше не малювання, а експе­риментування, ігри з фарбою і папером, але такі ігри важливі для розвитку дрібної моторики, уяви і формування поняття про колір.


ІГРИ В БУДІВНИЦТВО та КОНСТРУЮВАННЯ розвивають у дітей просторову орієнтацію, вміння виокремлювати ціле, частини. Розвивається і логічне мислення, адже для того, щоб зібрати навіть просту конструкцію, потрібно ретельно продумати, яким чином з’єднувати деталі. Для гри в будівництво добре використовувати нобори конструкторів з різних матеріалів, бажано дерев’яні, картонні.


ЧИТАННЯ – дуже важлива складова дитячого дозвілля. Забезпечте свою бібліотеку цікавими дитячими книгами з ілюстраціями, які займають не менше 50% розвороту чи сторінки, читайте дитині казки, показуйте картинки. Не забувайте про види іграшок, які розвивають музичні навики дитини.

Пам’ятаймо, що дитячі ігри мають бути невід’ємними заняттями повсякденного життя малюка, так само як сон і їжа!