1. Навчіть дитину розуміти цей світ і як він побудований, вона повинна знати, які матеріали є природними і звідки вони беруться. Якщо Ви живете в квартирі і не маєте саду, дитина не придбає ці знання автоматично. Ви, як батьки, повинні виправити це і пояснити, що бетон є штучним, що не вся вода виходить з кранів чи пляшки.

2. Давайте дитині гратися із натуральним матеріалом, відчути його на дотик, таким чином діти пізнають світ. Відповідно, дозвольте їй на прогулянці зірвати квіточку чи листочок з кущика, підняти камінчик...

3. Дозволяйте малюку гратися із водою, теплою чи холодною, переливаючи з однієї посудини в іншу. Продемонструйте кораблик, який тримається на воді і не тоне, як утворюються бульбашки з води, як вода проходить через сито чи долоню руки.

4. Глина і земля також дозволять дитині розширити світогляд про навколишнє середовище. Дитина навчиться додавати води до глини і робити її липкою. Це весело!

5. Запропонуйте дитині погратися із каменями і листям. Гра із цими матеріалами не навчить основ ботаніки чи геології, але покаже що світ наповнений різноманітними текстурами, формами, предметами.

6. Незамінним у пізнанні світу дитиною стануть іграшки та конструктори з дерева. Вони допоможуть дитині відчути на дотик тепло і енергію деревини. Тривала гра з конструкторами допомагає дитині розвинути увагу, логічне мислення. Дитина зможе чітко сформулювати свої думки, навчиться працювати в колективі, а також планувати роботу, поважати товаришів і дорослих.

7. Не обмежуйте дитину пластмасовими іграшками, які ви придбаєте в магазині, давайте більше можливості працювати із природніми матеріалами, таким чином ви розширите кругозір дитини, навчите її сприймати світ зсередини.

Діти будуть гратися практично всім, що ви їм запропонуєте. Маленькі винахідники люблять досліджувати і експериментувати. Тому на вас, батьків, покладається така велика відповідальність — знайомство зі світом).